מתחילים לצייר על מחשב

אני מאמין שהאופן הכי טוב להתחיל באיור ממוחשב הוא לשרבט, והמון! לממשק הפוטושופ יש חלון מברשות עשיר לקביעת אופי והתנהגות המברשת. ככל שהמתמקצעים על חלון המברשות קל יותר לזהות מה טוב לנו ואיך ניתן לשייף את המראה.
 
מה שמעניק לסקיצות בתמונה מראה חופשי הוא קו שחור מלוכלך בקצוות המדמה מכחול לח ומילוי גס המדמה פסטלים רכים. זהו מראה אחד מתוך אינספור שניתן להשיג במברשות. דיגיטליות.
 
 2
 
....אז איך מתחילים ?
 1.  בסקיצות חשוב להפגין זורם קליל ואמין. חשוב לעבוד עם מברשות בעלות מראה מעניין אך לא להעמיס בהגדרות. לא כדאי להרבות בתכונות למברשת שיכבידו על זיכרון המחשב ויצרו דיליי בין תנועת היד להופעת הקו על המסך.
 2.  כדאי לשלב בעבודה מברשות מהדור החדש של פוטושופ.   במברשות אלו נראה בפינה סימולצייה של זוית המברשת והחוד ביחד לתנועת ידינו. מה שבפועל יצור מראה עשיר יותר.
 3.  רצוי לכוון על עובי מתגבר ביחס ללחץ שנפעיל עם העט על הלוח הגרפי. רצוי גם שהמברשת תהיה מרווחת או קטועה כשאנו לוחצים בעדינות. ממש כמו על נייר.
 4.  ברגע שסיימתם שרבוט נסו לתקן בו רק דברים חשובים ולהמשיך לסקיצה הבאה. שיופים רבים מידי פוגעים ברצף הקו והמראה הטבעי של האיור או הסקיצה.
 
 
> לעוד פוסטים...      ואם אהבתם, שתפו בכפתור:)    
 
נועם מרזוק - מאייר ואנימטור